Muzeum Polski to nowoczesny, zintegrowany system online, który umożliwi organizacjom społecznym, muzeom oraz organizacjom pozarządowym bezpłatny dostęp do prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych. Celem projektu jest wsparcie tych instytucji w efektywnym udostępnianiu swoich zbiorów w internecie.

Zintegrowana platforma umożliwi użytkownikom tworzenie własnych archiwów społecznych i obywatelskich oraz zarządzanie nimi w łatwy i intuicyjny sposób. System został zaprojektowany tak, aby spełniał wszystkie wymagania digitalizacyjne, zapewniając profesjonalną prezentację materiałów. Ponadto, dzięki funkcji integracji z sieciami społecznościowymi, zasoby archiwalne będą mogły być szeroko udostępniane, co umożliwi większe zaangażowanie społeczne.

Kluczowe funkcje platformy:

  • Integracja z portalami społecznościowymi: Możliwość łatwego udostępniania zasobów w popularnych mediach społecznościowych.
  • Galerie tematyczne i profilowane: Automatyczne tworzenie atrakcyjnych wizualnie galerii z wybranych materiałów.
  • Indywidualne profile administracyjne: Każda organizacja będzie mogła administrować swoimi zasobami i wprowadzać je do systemu w dużych ilościach, edytować je oraz dodawać zdjęcia i opisy.
  • Rejestracja użytkowników i zarządzanie profilami: Możliwość tworzenia kont przez użytkowników oraz administrowanie ich aktywnością.
  • Interaktywność: Użytkownicy będą mogli komentować, udostępniać i dodawać swoje reakcje do zasobów.

Dzięki temu projektowi Fundacja dla Gdańska i Pomorza stwarza szansę dla organizacji społecznych i NGO, które nie posiadają własnych narzędzi do prezentacji online, na zaistnienie w przestrzeni cyfrowej i skuteczniejsze dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Projekt wpisuje się w misję naszej fundacji – wspieranie lokalnej kultury i historii poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zapraszamy do współpracy.
Zachęcamy kolekcjonerów i instytucje do współtworzenia naszego portalu. Dzięki współpracy możecie samodzielnie umieszczać i publikować swoje zbiory, zgodnie z indywidualnie ustalonymi warunkami.

Zobacz Muzeum Polski – Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.

Na obrazku powyżej:  Widok z okien domu handlowego na rogu Jaschkentaler Weg (Jaśkowej Doliny) i Hauptstrasse (Grunwaldzkiej) na wrzeszczański rynek.
Widoczny płotek otaczający wodopój na Jaśkowym Potoku oraz wieżę zegarową.  www.muzeumpolski.pl